Poradniki | Blog Zagatto

 • Jaki plecak do pierwszej klasy wybrać? - Poradnik od A do Z

  Jaki plecak do pierwszej klasy wybrać? - Poradnik od A do Z

  Wybór odpowiedniego plecaka dla pierwszoklasisty to kluczowa decyzja, która może mieć długotrwały wpływ na zdrowie i rozwój dziecka. Plecak towarzyszy dziecku codziennie, dlatego musi być nie tylko funkcjonalny, ale i bezpieczny.
  Czytaj więcej
 • Jak dbać o swoje okulary i utrzymać je w dobrym stanie

  Jak dbać o swoje okulary i utrzymać je w dobrym stanie

  Każdy, kto nosi okulary, wie, jak ważna jest ich dbałość. To nie tylko nasze "okno na świat", ale także ważny element naszego wizerunku. Niestety, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak łatwo można je zniszczyć, a co za tym idzie - utracić wygodę noszenia i komfort widzenia. Po przeczytaniu tego artykułu dowiecie się, dlaczego warto dbać o okulary oraz jak prawidłowo czyścić szkła w okularach.
  Czytaj więcej
 • Jaki piórnik dla pierwszaka, a jaki dla starszaka? Kompletny przewodnik

  Jaki piórnik dla pierwszaka, a jaki dla starszaka? Kompletny przewodnik

  Wybór piórnika to jedno z najważniejszych zadań, które stoją przed rodzicami i ich pociechami na początku każdego roku szkolnego. Choć może się to wydawać błahe, odpowiedni piórnik może znacząco wpłynąć na komfort i organizację nauki.
  Czytaj więcej
 • Najlepsze sposoby na pielęgnację torebki skórzanej

  Najlepsze sposoby na pielęgnację torebki skórzanej

  Torebka skórzana to nie tylko modny dodatek, ale również inwestycja na lata. Jej wartość nie polega tylko na estetyce, ale również na funkcjonalności i trwałości. Oto kilka sprawdzonych sposobów na utrzymanie jej w doskonałym stanie.
  Czytaj więcej
 • Jak kupić dobrą torbę podróżną? - poradnik od A do Z

  Jak kupić dobrą torbę podróżną? - poradnik od A do Z

  Podróże stanowią nieodłączną część naszego życia. Mogą być one pełne przygód, odkrywania nowych miejsc oraz spotkań z interesującymi ludźmi. Jednym z kluczowych elementów udanej podróży jest odpowiednio dobrana torba podróżna. Wybór tego właściwego "partnera" podróży może zdecydować o komforcie, organizacji i bezpieczeństwie twojego doświadczenia.
  Czytaj więcej
 • Jak wybrać idealną torbę na co dzień?

  Jak wybrać idealną torbę na co dzień?

  Torebka to nie tylko dodatek, ale często nieodłączny element codziennej stylizacji każdej kobiety. Wybór idealnej torebki może być wyzwaniem, ale z pewnością warto poświęcić temu tematowi trochę uwagi. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w wyborze idealnej torebki na co dzień, inspirowane ofertą sklepu Zagatto.
  Czytaj więcej
 • Jakie są rodzaje piórników i jaki wybrać? Coś dla uczniów i nie tylko!

  Jakie są rodzaje piórników i jaki wybrać? Coś dla uczniów i nie tylko!

  Solidny i funkcjonalny piórnik to podstawowy element wyposażenia dla każdego ucznia. Warto zwracać uwagę na takie aspekty, jak kształt, pojemność, wzory oraz jakość wykonania. Na podstawie naszej oferty przekonamy się, jakie są rodzaje piórników i jak je wyposażyć dla uczniów różnych klas.
  Czytaj więcej
 • Bagaż podręczny i rejestrowany. Co można zabrać do samolotu?

  Bagaż podręczny i rejestrowany. Co można zabrać do samolotu?

  Bez względu na to, jak bardzo jest się wprawionym w lotach samolotem, czy podróżuje się sezonowo, czy na lotniskach świata czuje się jak u siebie, kwestia bagażu spędza sen z powiek. Czy aby na pewno nie będzie za ciężki? Czy wymiary bagażu podręcznego się zgadzają? Czy moja walizka zostanie przyjęta na pokład? Czy kosmetyki zostały zapakowane zgodnie z instrukcjami? Wytyczne względem bagażu podręcznego i rejestrowanego różnią się w zależności od wybranych linii lotniczych, ale jest szereg zasad uniwersalnych dla podróżowania samolotem, których należy przestrzegać. Przedstawiamy te najważniejsze.
  Czytaj więcej
 • Jak przewozić laptopa? Plecak, etui czy torba - gdzie laptop będzie bezpieczny?

  Jak przewozić laptopa? Plecak, etui czy torba - gdzie laptop będzie bezpieczny?

  Wiele osób coraz częściej z powodu wykonywanej pracy, ale i na zajęcia na uczelni czy nawet w szkole potrzebuje mieć przy sobie laptopa. Tutaj pojawia się pytanie - jak bezpiecznie go przewozić, by nie narazić go na zalanie, czy uszkodzenia mechaniczne. Gdzie laptop będzie bezpieczny - w plecaku, etui czy torbie?
  Czytaj więcej
 • Co wziąć ze sobą na piknik? Przepis na udany dzień w plenerze

  Co wziąć ze sobą na piknik? Przepis na udany dzień w plenerze

  Piknik kojarzy nam się z porą wiosenną, letnią, czymś miłym i przyjemnym. Spędzamy czas na rozmowach, grach czy śpiewie, nie martwiąc się, co przyniesie jutro. Udany piknik nie wymaga wielkiego nakładu finansowego i zastępuje drogie wyjazdy w ten sam, relaksujący sposób. Co zrobić i co ze sobą wziąć na piknik, żeby każdy spędzony w ten sposób dzień był udany?
  Czytaj więcej
 • Czy nerka pasuje do sukienki? Jak nosić nerkę w 2023?

  Czy nerka pasuje do sukienki? Jak nosić nerkę w 2023?

  Nerki jako element damskich stylizacji pojawiły się co ciekawe już w XVI wieku, jako dodatek do szerokich spódnic. W wieku XVII i XIII były z kolei atrybutem mężczyzn. W latach 90-tych nerki kojarzyły się ze stylem ulicznym. Obecnie występują w naprawdę wielu odsłonach. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, czy nerka pasuje do sukienki. Dowiecie się też jak nosić nerkę w 2023 roku!

  Czytaj więcej
 • Co trzeba zabrać na siłownię?

  Co trzeba zabrać na siłownię?

  Ćwiczenia na siłowni, podobnie jak każda forma aktywności, wymagają odpowiedniego przygotowania. Rozgrzewka, aby nie nabawić się kontuzji, suplementacja wspomagająca efekty i najważniejsze - rzeczy, które powinno się ze sobą zabrać na trening. Przyjrzyjmy się zatem bliżej, co powinno się znaleźć w torbie podczas wyjścia na siłownię.

  Czytaj więcej