Jak wybrać dobry portfel męski?

Jak wybrać dobry portfel męski?

Wróć

Portfel męski to galanteryjny dodatek, który chętnie wybierany jest na prezent. W końcu jest funkcjonalny, pozwala na wygodne płacenie, a jednocześnie jest eleganckim dodatkiem do odzieży. Tu pojawia się pytanie: jak wybrać dobry portfel męski i czym powinien się charakteryzować?

Zwróć uwagę na materiał

Na pewno pierwszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze portfela męskiego jest materiał. Powinien być trwały i odporny na przecieranie czy inne uszkodzenia. Dobrze sprawdzają się na pewno portfele skórzane ze skóry cielęcej czy też licowej skóry bydlęcej. Na pewno taki portfel łatwo jest utrzymać w czystości. Do czyszczenia używamy oczywiście suchej lub lekko zwilżonej ściereczki i produktów przeznaczonych do skór naturalnych. Taki portfel ma też charakterystyczny zapach, który wielu osobom kojarzy się z ekskluzywnością. 

Portfel skórzany brązowy Zagatto ZG-N4L-F10

Wielkość portfela ma znaczenie

Na pewno trzeba również wziąć pod uwagę rozmiar danego portfela. Do wyboru są duże portfele z wyjmowanym etui czy wieloma przegródkami na karty, a także mniejsze portfele typu slim. Te drugie świetnie sprawdzają się do garnituru, bo bez problemu mieszczą się w wewnętrznej kieszeni marynarki i nie trzeba obawiać się o to, że będą nieestetycznie odstawać. Większy portfel można schować do torebki nerki, saszetki albo aktówki. Z kolei mniejszy zmieści się też w kieszeni spodni. 

Przegródki, suwaki, zatrzaski, kieszenie - czyli o wnętrzu portfela słów kilka 

Na pewno poza zewnętrzną strukturą materiału i wielkością portfele różnią się od siebie także ilością kieszeni i przegród. Oczywiście dobry portfel męski powinien zawierać ich sporo. W końcu coraz więcej mężczyzn dysponuje więcej niż jedną kartą kredytową, płatniczą, a do tego większość dokumentów ma formę plastikowych kart, które także warto mieć przy sobie w portfelu. Należy wziąć też pod uwagę to, ile potrzebuje się miejsca na bilon, a także sposób otwierania kieszeni. Ciekawym wyborem mogą być kieszenie typu "piekiełko", które rozkładają się na cztery strony, przez co powstaje iluzja dziury. Taka kieszonka jest zamykana na zatrzask, a krawędzie nachodzą na siebie w taki sposób, że żadna moneta nie ma prawa wypaść w trakcie płacenia rachunku w sklepie. Dzięki takiej kieszeni bilon nie wysypie się nawet jeśli portfel wypadnie z przegródki w plecaku czy torbie. Oczywiście dobrze sprawdzają się także portfele z kieszenią na suwak. Może ona znajdować się także w części środkowej składanego portfela męskiego. Kieszeń otwarta na banknoty powinna być pojemna, a jednocześnie gwarantować estetyczne i łatwe zamykanie i otwieranie portfela. Wysokiej jakości portfele męskie w różnych kształtach i wielkościach, a także z różnymi wewnętrznymi podziałami możecie znaleźć w ofercie na stronie: https://zagatto.pl/pl/mezczyzna/portfele.  

Dobranie koloru portfela do innych dodatków 

Wybierając portfel męski, na pewno warto dobrać go do innych dodatków. Wysokiej jakości portfele męskie są farbowane w taki sposób, że barwnik równomiernie pokrywa powierzchnię i jest trwały. Na jakość skóry wpływ ma temperatura, wilgoć, ale i jej zabezpieczenie, dlatego portfele skórzane, podobnie jak inne skórzane elementy warto impregnować. Dzięki temu dobry portfel skórzany męski może służyć jego właścicielowi przez wiele lat. Oczywiście dobrej jakości markowy portfel męski po kilku latach warto oddać do kaletnika, który zajmie się jego regeneracją. Portfel można dobrać kolorystycznie do paska, butów, a także innych dodatków, takich jak torba męska. Oczywiście można też postawić na uniwersalny kolor, czyli czerń. 

Czarny portfel skórzany ZG-N992-F12

Zabezpieczenie przeciwkradzieżowe, czyli RFID Secure 

Bardzo popularnym rozwiązaniem stosowanym przez najlepszych producentów portfeli męskich jest RFID, czyli zabezpieczenie przeciwkradzieżowe. Dzięki jego obecności na powierzchni portfela, skimmerzy nie mogą odczytać danych kart, które się w nim znajdują, gdyż dostęp do danych jest blokowany. Technologia RFID STOP lub RFID Secure uniemożliwia przesyłanie fal radiowych. Ponieważ przestępstw wykorzystujących RFID jest coraz więcej, warto zainwestować w portfel zaawansowany technologicznie, co może uchronić przed kradzieżą i przeskanowaniem kart. 

Wnętrze portfela ZG-N4 RFID SECURE

 

Podsumowując, dobry portfel męski jest wykonany z wysokiej jakości materiału, najlepiej skóry naturalnej i w sposób elegancki oraz precyzyjny wykończony z wytłoczonym lub wszytym logo marki. Posiada odpowiednią ilość przegród i kieszeni, ochronę RFID Secure, a także właściwy rozmiar. Do tego można dopasować go do wielu stylizacji. Duży portfel sprawdzi się do aktówki, a mały do kieszeni marynarki.                 

Przeczytaj również

 • Kto i kiedy stworzył pierwszy plecak? Wszystko o plecakach.

  Kto i kiedy stworzył pierwszy plecak? Wszystko o plecakach.

  Plecak to akcesorium, które wydaje nam się niezbędne do szkoły, ale i na górskie wędrówki. W końcu dobrze skonstruowany plecak świetnie rozkłada ciężar, przez co ani ramiona, ani plecy nie są nadmiernie obciążone. Jednak kto i kiedy stworzył pierwszy plecak? Poznajcie historię plecaka.
  Czytaj więcej
 • Jak przewozić laptopa? Plecak, etui czy torba - gdzie laptop będzie bezpieczny?

  Jak przewozić laptopa? Plecak, etui czy torba - gdzie laptop będzie bezpieczny?

  Wiele osób coraz częściej z powodu wykonywanej pracy, ale i na zajęcia na uczelni czy nawet w szkole potrzebuje mieć przy sobie laptopa. Tutaj pojawia się pytanie - jak bezpiecznie go przewozić, by nie narazić go na zalanie, czy uszkodzenia mechaniczne. Gdzie laptop będzie bezpieczny - w plecaku, etui czy torbie?
  Czytaj więcej
 • Sezon na rower coraz bliżej! Wyposaż się w odpowiednie sakwy rowerowe!

  Sezon na rower coraz bliżej! Wyposaż się w odpowiednie sakwy rowerowe!

  Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas wyboru sakwy rowerowej. Poznaj ich najpopularniejsze rodzaje, budowę i systemy mocowań, by dokonać trafionego zakupu, który ułatwi Ci wyprawy rowerowe.
  Czytaj więcej
 • Co wziąć ze sobą na piknik? Przepis na udany dzień w plenerze

  Co wziąć ze sobą na piknik? Przepis na udany dzień w plenerze

  Piknik kojarzy nam się z porą wiosenną, letnią, czymś miłym i przyjemnym. Spędzamy czas na rozmowach, grach czy śpiewie, nie martwiąc się, co przyniesie jutro. Udany piknik nie wymaga wielkiego nakładu finansowego i zastępuje drogie wyjazdy w ten sam, relaksujący sposób. Co zrobić i co ze sobą wziąć na piknik, żeby każdy spędzony w ten sposób dzień był udany?
  Czytaj więcej