Bezpieczeństwo Twojego bagażu w podróży

Bezpieczeństwo Twojego bagażu w podróży

Wróć

Sezon na podróże trwa. Wiąże się on oczywiście z pakowaniem, dlatego postanowiliśmy zebrać kilka praktycznych porad dotyczących bezpieczeństwa bagażu. Nasze wskazówki przydadzą Ci się zwłaszcza w przypadku podróży samolotem. Lotniska to bardzo zatłoczone miejsca, w dodatku wszystko odbywa się szybko. Dlatego też warto zadbać o kilka rzeczy, które ułatwią Ci podróżowanie.

Podpisz swój bagaż

Podstawową kwestią bezpieczeństwa jest podpisanie swojego bagażu. Oprócz imienia i nazwiska dodaj swoje dane kontaktowe, żeby w razie czego można było się z Tobą skontaktować. Dzięki temu w razie zgubienia łatwiej Ci będzie go zidentyfikować.

Oznacz swój bagaż

Przewiąż rączkę kolorową wstążką lub użyj charakterystycznej zawieszki. Ten prosty trik pozwoli Ci dojrzeć swoją walizkę pośród innych.

Kłódka i kluczyk

Zamknięcie zamków na kłódkę to kolejny świetny sposób zabezpieczenia walizki. Chroni to Twoją zawartość przed przypadkowym otwarciem się walizki i zgubieniem rzeczy.

Zadbaj o zdawany bagaż

Aby usprawnić obsłudze lotniska zajmowanie się Twoim bagażem, usuń wszelkie nieaktualne naklejki. Do tego, jeśli Twoja torba ma dużo sznurków czy wolno puszczonych pasków, to zepnij je razem. W ten sposób nic się nie będzie plątać i wszystko pójdzie sprawniej.

Porządek w walizce

Zadbaj przede wszystkim o zabezpieczenie kosmetyków, które przewozisz. Ich wylanie się sprawi kłopot. Zabezpiecz zamknięcia kosmetyków taśmą klejącą. Następnie zapakuj wszystko w woreczki strunowe, dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek. Woreczki strunowej znajdziesz w większości marketów.

Przeczytaj również

 • Kwiatowe motywy na lato 

  Kwiatowe motywy na lato 

  Letni czas rządzi się swoimi prawami! Wyjmujemy z szafy zwiewne sukienki oraz częściej stawiamy na kolory. Wszystko staje się lekkie, muśnięte słońcem i podszyte ciepłym wiatrem. 
  Czytaj więcej
 • Jak spakować się na tygodniowy wyjazd? 

  Jak spakować się na tygodniowy wyjazd? 

  Pakowanie się na wyjazdy najczęściej nie należy do ulubionych czynności. Zwłaszcza jeśli jedziesz gdzieś w Polskę. Nasza pogoda często bywa kapryśna, więc trzeba brać pod uwagę, że może się zmienić i należy być na to przygotowanym. A to niestety utrudnia znacznie proces pakowania.
  Czytaj więcej
 • Nerka: poznaj sposoby noszenia!

  Nerka: poznaj sposoby noszenia!

  Obecnie trendy uliczne przenikają do biur, oficjalnego stylu, wkradają się na różne eventy. Nikogo już nie dziwi połączenie stylu sportowego z eleganckim. Sneakersy do sukienki czy garnituru nie są już zaskoczeniem. Dlatego chcemy Ci pokazać jak za pomocą dodatków rozluźnić styl formalny i jak zapewnić sobie nowoczesny, niewymuszony luz. 
  Czytaj więcej
 • Torba do wózka dla taty i mamy

  Torba do wózka dla taty i mamy

  Torba do wózka to nieodzowny element każdej wyprawki. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli i kolorów. Jednakże widzimy, że często są to produkty, których design jest typowo dzięcęcy: chmurki, misie, pieski. A przecież to nie dziecko nosi tę torbę, tylko rodzic. 

  Czytaj więcej