Bezpieczeństwo Twojego bagażu w podróży

Bezpieczeństwo Twojego bagażu w podróży

Wróć

Sezon na podróże trwa. Wiąże się on oczywiście z pakowaniem, dlatego postanowiliśmy zebrać kilka praktycznych porad dotyczących bezpieczeństwa bagażu. Nasze wskazówki przydadzą Ci się zwłaszcza w przypadku podróży samolotem. Lotniska to bardzo zatłoczone miejsca, w dodatku wszystko odbywa się szybko. Dlatego też warto zadbać o kilka rzeczy, które ułatwią Ci podróżowanie.

Podpisz swój bagaż

Podstawową kwestią bezpieczeństwa jest podpisanie swojego bagażu. Oprócz imienia i nazwiska dodaj swoje dane kontaktowe, żeby w razie czego można było się z Tobą skontaktować. Dzięki temu w razie zgubienia łatwiej Ci będzie go zidentyfikować.

Oznacz swój bagaż

Przewiąż rączkę kolorową wstążką lub użyj charakterystycznej zawieszki. Ten prosty trik pozwoli Ci dojrzeć swoją walizkę pośród innych.

Kłódka i kluczyk

Zamknięcie zamków na kłódkę to kolejny świetny sposób zabezpieczenia walizki. Chroni to Twoją zawartość przed przypadkowym otwarciem się walizki i zgubieniem rzeczy.

Zadbaj o zdawany bagaż

Aby usprawnić obsłudze lotniska zajmowanie się Twoim bagażem, usuń wszelkie nieaktualne naklejki. Do tego, jeśli Twoja torba ma dużo sznurków czy wolno puszczonych pasków, to zepnij je razem. W ten sposób nic się nie będzie plątać i wszystko pójdzie sprawniej.

Porządek w walizce

Zadbaj przede wszystkim o zabezpieczenie kosmetyków, które przewozisz. Ich wylanie się sprawi kłopot. Zabezpiecz zamknięcia kosmetyków taśmą klejącą. Następnie zapakuj wszystko w woreczki strunowe, dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek. Woreczki strunowej znajdziesz w większości marketów.

Przeczytaj również

 • Kto i kiedy stworzył pierwszy plecak? Wszystko o plecakach.

  Kto i kiedy stworzył pierwszy plecak? Wszystko o plecakach.

  Plecak to akcesorium, które wydaje nam się niezbędne do szkoły, ale i na górskie wędrówki. W końcu dobrze skonstruowany plecak świetnie rozkłada ciężar, przez co ani ramiona, ani plecy nie są nadmiernie obciążone. Jednak kto i kiedy stworzył pierwszy plecak? Poznajcie historię plecaka.
  Czytaj więcej
 • Jak przewozić laptopa? Plecak, etui czy torba - gdzie laptop będzie bezpieczny?

  Jak przewozić laptopa? Plecak, etui czy torba - gdzie laptop będzie bezpieczny?

  Wiele osób coraz częściej z powodu wykonywanej pracy, ale i na zajęcia na uczelni czy nawet w szkole potrzebuje mieć przy sobie laptopa. Tutaj pojawia się pytanie - jak bezpiecznie go przewozić, by nie narazić go na zalanie, czy uszkodzenia mechaniczne. Gdzie laptop będzie bezpieczny - w plecaku, etui czy torbie?
  Czytaj więcej
 • Sezon na rower coraz bliżej! Wyposaż się w odpowiednie sakwy rowerowe!

  Sezon na rower coraz bliżej! Wyposaż się w odpowiednie sakwy rowerowe!

  Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas wyboru sakwy rowerowej. Poznaj ich najpopularniejsze rodzaje, budowę i systemy mocowań, by dokonać trafionego zakupu, który ułatwi Ci wyprawy rowerowe.
  Czytaj więcej
 • Co wziąć ze sobą na piknik? Przepis na udany dzień w plenerze

  Co wziąć ze sobą na piknik? Przepis na udany dzień w plenerze

  Piknik kojarzy nam się z porą wiosenną, letnią, czymś miłym i przyjemnym. Spędzamy czas na rozmowach, grach czy śpiewie, nie martwiąc się, co przyniesie jutro. Udany piknik nie wymaga wielkiego nakładu finansowego i zastępuje drogie wyjazdy w ten sam, relaksujący sposób. Co zrobić i co ze sobą wziąć na piknik, żeby każdy spędzony w ten sposób dzień był udany?
  Czytaj więcej