Bezpieczeństwo Twojego bagażu w podróży

Bezpieczeństwo Twojego bagażu w podróży

Wróć

Sezon na podróże trwa. Wiąże się on oczywiście z pakowaniem, dlatego postanowiliśmy zebrać kilka praktycznych porad dotyczących bezpieczeństwa bagażu. Nasze wskazówki przydadzą Ci się zwłaszcza w przypadku podróży samolotem. Lotniska to bardzo zatłoczone miejsca, w dodatku wszystko odbywa się szybko. Dlatego też warto zadbać o kilka rzeczy, które ułatwią Ci podróżowanie.

Podpisz swój bagaż

Podstawową kwestią bezpieczeństwa jest podpisanie swojego bagażu. Oprócz imienia i nazwiska dodaj swoje dane kontaktowe, żeby w razie czego można było się z Tobą skontaktować. Dzięki temu w razie zgubienia łatwiej Ci będzie go zidentyfikować.

Oznacz swój bagaż

Przewiąż rączkę kolorową wstążką lub użyj charakterystycznej zawieszki. Ten prosty trik pozwoli Ci dojrzeć swoją walizkę pośród innych.

Kłódka i kluczyk

Zamknięcie zamków na kłódkę to kolejny świetny sposób zabezpieczenia walizki. Chroni to Twoją zawartość przed przypadkowym otwarciem się walizki i zgubieniem rzeczy.

Zadbaj o zdawany bagaż

Aby usprawnić obsłudze lotniska zajmowanie się Twoim bagażem, usuń wszelkie nieaktualne naklejki. Do tego, jeśli Twoja torba ma dużo sznurków czy wolno puszczonych pasków, to zepnij je razem. W ten sposób nic się nie będzie plątać i wszystko pójdzie sprawniej.

Porządek w walizce

Zadbaj przede wszystkim o zabezpieczenie kosmetyków, które przewozisz. Ich wylanie się sprawi kłopot. Zabezpiecz zamknięcia kosmetyków taśmą klejącą. Następnie zapakuj wszystko w woreczki strunowe, dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek. Woreczki strunowej znajdziesz w większości marketów.

Przeczytaj również

 • Bagaż kabinowy - zasady i ograniczenia dotyczące bagażu podręcznego na pokładzie samolotu

  Bagaż kabinowy - zasady i ograniczenia dotyczące bagażu podręcznego na pokładzie samolotu

  Podróżowanie samolotem wymaga odpowiedniego przygotowania, szczególnie jeśli chodzi o bagaż. Bagaż kabinowy, inaczej nazywany bagażem podręcznym, to te przedmioty, które pasażerowie mogą zabrać ze sobą na pokład samolotu. Znajomość zasad i ograniczeń dotyczących tego typu bagażu jest kluczowa, aby uniknąć nieprzyjemności na lotnisku i upewnić się, że nasze podróżowanie przebiegnie gładko i bez stresu.
  Czytaj więcej
 • Jak przywracać dawny blask starym, zniszczonym torebkom skórzanym

  Jak przywracać dawny blask starym, zniszczonym torebkom skórzanym

  W szybko zmieniającym się świecie mody, gdzie nowe trendy pojawiają się niemal co sezon, łatwo zapomnieć o wartości i uroku, jakie niosą ze sobą przedmioty z przeszłości. Torebki skórzane, często dziedziczone po poprzednich pokoleniach lub znalezione w vintage'owych zakamarkach sklepów, niosą historię i charakter, których nie znajdziemy w nowoczesnych produkcjach. Jednak co zrobić, gdy te skarby czasu pokazują swoje lata w postaci zarysowań, przetarć czy blaknięcia koloru? Oto kompleksowy przewodnik, jak oddać im drugie życie i przywrócić dawny blask.
  Czytaj więcej
 • Jak wybrać idealny portfel damski?

  Jak wybrać idealny portfel damski?

  Portfel nie jest tylko praktycznym dodatkiem; to mała, osobista przestrzeń, która towarzyszy nam niemal każdego dnia. W nim przechowujemy nie tylko pieniądze i karty, ale także małe pamiątki, zdjęcia i inne drobiazgi, które definiują nasz codzienny komfort i bezpieczeństwo. W związku z tym wybór idealnego portfela damskiego może stać się nie lada wyzwaniem. Na rynku dostępna jest szeroka gama modeli, kolorów i kształtów, co sprawia, że znalezienie tego jedynego wymaga przemyślenia. W tym artykule pomożemy Ci przejść przez ten proces krok po kroku, zwracając uwagę na najważniejsze aspekty wyboru.
  Czytaj więcej
 • Czym różnią się polaryzacyjne i niepolaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne?

  Czym różnią się polaryzacyjne i niepolaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne?

  Kiedy ostatni raz zastanawiałeś się nad wyborem okularów przeciwsłonecznych? Czy była to decyzja podyktowana stylem, marką, czy może – co znacznie ważniejsze – ochroną, jaką oferują Twoim oczom? W dzisiejszych czasach, kiedy słońce wydaje się świecić jaśniej niż kiedykolwiek, a nasze życie toczy się w nieustannej walce z cyfrowym niebieskim światłem, wybór odpowiednich okularów przeciwsłonecznych przekracza granice zwykłej próżności. W tym artykule zagłębimy się w świat soczewek polaryzacyjnych i niepolaryzacyjnych, aby odkryć, co naprawdę stoi za tymi terminami i jak mogą one wpłynąć na Twoje codzienne życie.
  Czytaj więcej