Co trzeba zabrać na siłownię?

Co trzeba zabrać na siłownię?

Wróć

Odpowiednie przygotowanie kluczem do sukcesu

Na efektywność czasu spędzonego na siłowni wpływa wiele czynników. Podejmując decyzję o aktywności fizycznej, trzeba być świadomym, że związane to będzie z niejednokrotnie intensywnym fizycznym wysiłkiem. Warto zatem odpowiednio wcześniej zjeść lekkostrawny posiłek, który nie będzie długo zalegał w żołądku, a doda zarazem sporej dawki energii. Ćwiczenia z pełnym brzuchem ponadto mogą skończyć się przykro zarówno dla nas, jak i innych klientów siłowni. Dla pełnego komfortu należy zadbać także o to, co zabieramy ze sobą do klubu. Oczywiście możemy spakować odzież, bidon i ręcznik w reklamówkę z sieciówki, ale właściwie dobrana torba, która zabierzemy na trening, znacząco poprawi komfort korzystania z siłowni. Torba powinna być pojemna, lekka, wytrzymała i oczywiście wygodna. Dzięki temu spakujemy wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, a droga i powrót z siłowni będą równie przyjemne jak same ćwiczenia. Na co zwrócić uwagę wybierając torbę do ćwiczeń? Na jej pojemność, materiał, z którego jest wykonana oraz ilość kieszeni. Zabieramy wszakże ze sobą nie tylko odzież i obuwie, ale także portfel, dokumenty, czy chusteczki. Warto mieć do nich dobry dostęp. Duży wybór toreb sportowych dostępny jest na stronie https://zagatto.pl/pl/akcesoria/torby-podrozne-i-sportowe.

 

 

Co powinno się znaleźć w torbie?

Podstawą, bez której trudno byłoby sobie wyobrazić komfortowe ćwiczenia, jest strój, w którym zamierzamy ćwiczyć. Powinien być niezbyt luźny, raczej dopasowany do sylwetki. Koszulka spadająca na twarz przy odwróconych pozycjach niektórych ćwiczeń oraz nogawki spodni zaczepiające się o sprzęty i maszyny będą z pewnością przeszkadzać. Najlepiej wybrać materiały lekkie, oddychające, które odprowadzają wilgoć. 

Zdecydowana większość siłowni wymaga, aby mieć przy sobie niewielki ręcznik. Trenując, intensywnie się pocimy, dlatego szybkoschnący ręcznik, którym osuszamy ciało z potu i położymy na macie, aby bezpośrednio z nią nie stykać skóry, jest niezbędny. Rękawiczki przydają się w szczególności przy ćwiczeniach z wolnymi ciężarami, zapewniają pewniejszy chwyt oraz ograniczają powstawanie odcisków i urazów. Wygodne obuwie sportowe jest kolejnym niezbędnym elementem ekwipunku. Powinniśmy bowiem zmienić obuwie na takie z czystą podeszwą. Dzięki temu zadbamy skutecznie o komfort korzystania z sali, zarówno nasz, jak i innych osób. Po ćwiczeniach warto skorzystać z orzeźwiającego prysznica. W torbie powinny się zatem znaleźć podstawowe akcesoria do mycia, takie jak szampon i żel pod prysznic, najlepiej w formule 2w1 i obowiązkowo duży ręcznik szybkoschnący do osuszania ciała po myciu. Dla osób, które lubią ćwiczyć w rytm tego co im w duszy gra, z pewnością niezbędne będą słuchawki i odtwarzacz muzyki. Nie zapomnijmy także o butelce z wodą lub bidonie z napojem izotonicznym - uzupełnienie płynów po intensywnym wysiłku jest bardzo ważne oraz o przedtreningówce i koktajlach białkowych przyspieszających regenerację mięśni po treningu.

 

Wyposażenie torby do ćwiczeń zazwyczaj jest kompletowane intuicyjnie. Jednak każdy jej element jest ważny i warto do przemyśleć. Rozpoczęcie przygody z ćwiczeniami na siłowni może być znakomitym krokiem do zmiany życia na lepsze i zdrowsze a podejście do treningu z rozsądkiem poprawi efekty starań.

 

Przeczytaj również

 • Kto i kiedy stworzył pierwszy plecak? Wszystko o plecakach.

  Kto i kiedy stworzył pierwszy plecak? Wszystko o plecakach.

  Plecak to akcesorium, które wydaje nam się niezbędne do szkoły, ale i na górskie wędrówki. W końcu dobrze skonstruowany plecak świetnie rozkłada ciężar, przez co ani ramiona, ani plecy nie są nadmiernie obciążone. Jednak kto i kiedy stworzył pierwszy plecak? Poznajcie historię plecaka.
  Czytaj więcej
 • Jak przewozić laptopa? Plecak, etui czy torba - gdzie laptop będzie bezpieczny?

  Jak przewozić laptopa? Plecak, etui czy torba - gdzie laptop będzie bezpieczny?

  Wiele osób coraz częściej z powodu wykonywanej pracy, ale i na zajęcia na uczelni czy nawet w szkole potrzebuje mieć przy sobie laptopa. Tutaj pojawia się pytanie - jak bezpiecznie go przewozić, by nie narazić go na zalanie, czy uszkodzenia mechaniczne. Gdzie laptop będzie bezpieczny - w plecaku, etui czy torbie?
  Czytaj więcej
 • Sezon na rower coraz bliżej! Wyposaż się w odpowiednie sakwy rowerowe!

  Sezon na rower coraz bliżej! Wyposaż się w odpowiednie sakwy rowerowe!

  Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas wyboru sakwy rowerowej. Poznaj ich najpopularniejsze rodzaje, budowę i systemy mocowań, by dokonać trafionego zakupu, który ułatwi Ci wyprawy rowerowe.
  Czytaj więcej
 • Co wziąć ze sobą na piknik? Przepis na udany dzień w plenerze

  Co wziąć ze sobą na piknik? Przepis na udany dzień w plenerze

  Piknik kojarzy nam się z porą wiosenną, letnią, czymś miłym i przyjemnym. Spędzamy czas na rozmowach, grach czy śpiewie, nie martwiąc się, co przyniesie jutro. Udany piknik nie wymaga wielkiego nakładu finansowego i zastępuje drogie wyjazdy w ten sam, relaksujący sposób. Co zrobić i co ze sobą wziąć na piknik, żeby każdy spędzony w ten sposób dzień był udany?
  Czytaj więcej