Portfelowe zwyczaje i "przesądy"

Portfelowe zwyczaje i "przesądy"

Wróć

Energia portfela – czyli jak przyciągnąć do niego pieniądze?

Jedni wierzą w to, że zasobność ich portfela będzie jedynie wypadkową ciężkiej pracy, oszczędnej gospodarności i motywacji do działania. Inni znów są przekonani o tym, że istnieje finansowa energia, którą odpowiednimi działaniami można do siebie przyciągnąć. 

Przesądów na temat bogactwa oraz przyciągania pieniędzy nie brakuje. Nie powinniśmy kłaść na ziemi torby lub plecaka, ponieważ sprawia, że finanse nam „uciekają”, nie powinniśmy sami sobie kupować portfela, jeżeli ktoś znajomy nie pozna nas na ulicy to na pewno zaznaczy, że: „oho! Nie poznałem cię! Będziesz bogaty”! Dobrze jest pamiętać o takich przesądach wtedy, kiedy chcemy podarować komuś portfel.

Pusty portfel w podarunku to zły znak!

Jednym z najpopularniejszych zwyczajów dotyczących przyciągania finansów związany jest właśnie z obdarowywaniem kogoś portfelem. Podarowanie pustego portfela jest absolutnie w złym tonie i może zwiastować nadchodzące problemy finansowe. Należy jeszcze przed zapakowaniem prezentu włożyć do niego przynajmniej grosik, a najlepiej grosik i kilka łusek z wigilijnego karpia, które również zapewniają finansowe powodzenie. Jeżeli wybieramy portfel dla kobiety dobrze jest wybrać czerwony kolor. Czerwień i złoto, a najlepiej jeszcze ich połączenie, to kolory bogactwa i władzy. Warto również wybierać portfele duże, w których nie będziemy musieli zginąć banknotów na pół. Kiedy banknoty mają się dobrze w naszym portfelu, będą przyciągać następnych pieniężnych „koleżków”. Mówi się również często o tym, aby obracać żywą gotówką i zawsze mieć ją w portfelu, ponieważ to zapewnia odpowiednio przepływ energii, która najbardziej nas interesuje.

Feng shui i chińska wiedza o przepływie energii!

Feng shui nie dotyczy jedynie wyposażenia wnętrz, ale odnosi się również do energii finansowej. Zgodnie z jej założeniami nasz portfel nie może być sfatygowany, zniszczony czy brudy. Nie powinniśmy w środku przetrzymywać paragonów, rachunków itp., ponieważ będzie to jeden z czynników blokujących dopływ gotówki. W portfelu powinno być miejsce jedynie dla banknotów, bilonu i aktywnych kart, których używamy na co dzień. Jeżeli chodzi o zdjęcia bliskich Feng shui mówi jasno, że jest to dobry pomysł, ale unikajmy wizerunków bliskich lub znajomych, którzy nie życzą nam zbyt dobrze lub wcześniej już chętnie naciągali nas na wydatki. Wtedy możemy niechcący przyciągnąć do siebie długi. Również chińska nauka zwraca uwagę na to, jakiej kolorystyki powinny trzymać się osoby, które chcą nie mieć problemów z płynnością finansową: kobiety powinny wybierać czerwień oraz zieleń, natomiast najlepszym kolorem dla mężczyzny będzie czerń lub granat. Jeżeli chcemy coś ze sobą mieć w portfelu oprócz pieniędzy (które powinny być starannie ułożone, z rozróżnieniem innej przegródki na bilon, innej na banknoty) to najlepiej jest wybrać czterolistną koniczynkę lub zdjęcia osób, którym życzymy powodzenia w każdej płaszczyźnie życia. Warto zwracać też uwagi na banknoty, których numer zawiera ósemki. Czym więcej ósemek tym więcej szczęścia w finansach. Wszystkie te działania mogą być dobrym zalążkiem do pozytywnego myślenia o naszych finansach, nie zamartwiania się, a tym samym do przyciągania radosnej, wesołej energii, która faktycznie z czasem może się przecież przełożyć na zasobność naszego portfela.

Portfele męskie w Zagatto: pełna kolekcja

Portfele damskie w Zagatto: pełna kolekcja

Przeczytaj również

 • Bezpieczeństwo Twojego bagażu w podróży

  Bezpieczeństwo Twojego bagażu w podróży

  Sezon na podróże trwa. Wiąże się on oczywiście z pakowaniem, dlatego postanowiliśmy zebrać kilka praktycznych porad dotyczących bezpieczeństwa bagażu.
  Czytaj więcej
 • Kwiatowe motywy na lato 

  Kwiatowe motywy na lato 

  Letni czas rządzi się swoimi prawami! Wyjmujemy z szafy zwiewne sukienki oraz częściej stawiamy na kolory. Wszystko staje się lekkie, muśnięte słońcem i podszyte ciepłym wiatrem. 
  Czytaj więcej
 • Jak spakować się na tygodniowy wyjazd? 

  Jak spakować się na tygodniowy wyjazd? 

  Pakowanie się na wyjazdy najczęściej nie należy do ulubionych czynności. Zwłaszcza jeśli jedziesz gdzieś w Polskę. Nasza pogoda często bywa kapryśna, więc trzeba brać pod uwagę, że może się zmienić i należy być na to przygotowanym. A to niestety utrudnia znacznie proces pakowania.
  Czytaj więcej
 • Nerka: poznaj sposoby noszenia!

  Nerka: poznaj sposoby noszenia!

  Obecnie trendy uliczne przenikają do biur, oficjalnego stylu, wkradają się na różne eventy. Nikogo już nie dziwi połączenie stylu sportowego z eleganckim. Sneakersy do sukienki czy garnituru nie są już zaskoczeniem. Dlatego chcemy Ci pokazać jak za pomocą dodatków rozluźnić styl formalny i jak zapewnić sobie nowoczesny, niewymuszony luz. 
  Czytaj więcej