Powrót do szkoły z modnym plecakiem!

Powrót do szkoły z modnym plecakiem!

Wróć

Dlaczego warto postawić na plecak?

Dobrze dobrany plecak nie tylko pomoże Ci uporać się z codziennymi wyzwaniami, ale też sprawi, że staniesz się lepiej zorganizowany. Podstawą sukcesu jest odpowiednio przemyślana konstrukcja, która umożliwi Ci łatwą segregację rozmaitych przedmiotów oraz sprawi, że będziesz mieć do nich łatwy dostęp.

Warto też zwrócić uwagę, by plecak nadawał się nie tylko do szkoły. Jeśli będzie on odpowiednio pojemny i funkcjonalny, możesz używać go również do innych celów, np.

 • na wycieczkach,
 • na zajęciach dodatkowych,
 • podczas treningów i wizyt na siłowni,
 • na zakupach.

Warto pamiętać, że plecaki szkolne mają pewien wpływ na zdrowie i kondycję swoich użytkowników. Rzecz w tym, że odpowiednie, regulowane zapięcia umożliwiają dopasowanie do kręgosłupa, dzięki czemu pomagają uniknąć wad postawy.

Jak wybrać najlepszy plecak?

Przede wszystkim pamiętaj, że nie istnieje jeden, najlepszy model dla wszystkich. Wiele zależy tu od Twoich indywidualnych preferencji. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na pewne kwestie, które ułatwią Ci korzystanie z plecaka nie tylko w szkole, ale też poza nią. Listę najważniejszych zagadnień, którym warto się przyjrzeć, znajdziesz poniżej.

Liczba i rozmiar kieszeni

Powinny one być nie tylko pojemne, ale też tak zaprojektowane, by możliwe było przechowywanie w nich przedmiotów o rozmaitym kształcie i przeznaczaniu. Dzięki temu każda rzecz znajdzie w plecaku swoje miejsce, a Ty zaoszczędzisz sporo czasu, jaki musiałbyś poświęcić na nerwowe poszukiwania długopisu, kluczy, telefonu itp. Zwróć uwagę na to, by niektóre z kieszeni były wykonane z siateczki – możesz w nich przenosić bidon lub inne przedmioty, do których będziesz mieć łatwy dostęp.

Rozmiar

Nowoczesne plecaki szkolne powinny być na tyle obszerne, by bez trudu zmieścić w nich książki i zeszyty. Warto zwrócić uwagę na ten parametr szczególnie w przypadku, w zależności jaki model plecaka wybierasz.

Solidne zapięcia

W tym zakresie najlepiej sprawdzają się dobrej jakości zamki błyskawiczne.

Oddychające plecy i pas z szybkozłączką na piersiach

Te parametry w czasie zajęć szkolnych mają raczej drugorzędne znaczenie, ale jeśli zdecydujesz się wybrać z plecakiem na wycieczkę, staną się one bardzo istotnymi kwestiami. Dzięki pasowi piersiowemu będzie Ci znacznie łatwiej przenosić ciężary, a wentylacja pleców zapewni należyty komfort nawet w upalne dni.

Stylistyka

Powiedzmy sobie szczerze – wygląd plecaka ma pewne znaczenie. Nie ma tu natomiast sztywnych reguł – ważne jest, żeby pasował on do nowoczesnych, młodzieżowych ubrań i pozwolił Ci wyrazić własne upodobania oraz sposób bycia.

Plecak na jedno czy na dwa ramiona?

Na rynku istnieje sporo modeli zaliczających się do każdej z powyższych grup. Jeśli zdecydujesz się na plecak zakładany na dwa ramiona, np. Scout ZG70, będziesz mógł symetrycznie rozłożyć ciężar, co z pewnością będzie korzystne dla Twojego kręgosłupa.

Warto jednak pamiętać, że modele asymetryczne, np. Bag Street Art.4033, również sprawdzają się doskonale, tym bardziej że ich niezobowiązujący styl świetnie wpisuje się w młodzieżowy luz. Można zakładać go na skos, ale także prosto – jeśli więc masz zwyczaj noszenia plecaka na jednym ramieniu, wygodniej jest kupić model, który od razu został zaprojektowany do takiego sposobu użytkowania. Jego dodatkową zaletą jest fakt, iż na piersiach zamontowana jest szybkozłączka, co umożliwia błyskawiczne i wygodne umieszczenie go na miejscu.

Podsumowanie

Jak widzisz, wybór właściwego plecaka szkolnego, który będzie sprawdzał się również w innych warunkach, wcale nie jest trudny. Wystarczy przyjrzeć się dokładnie jego budowie i zastanowić się, czego konkretnie od niego oczekujesz. Wierzymy, że dzięki naszym poradom będzie Ci łatwiej znaleźć odpowiedni model, który posłuży Ci przez wiele lat.

Przeczytaj również

 • Bezpieczeństwo Twojego bagażu w podróży

  Bezpieczeństwo Twojego bagażu w podróży

  Sezon na podróże trwa. Wiąże się on oczywiście z pakowaniem, dlatego postanowiliśmy zebrać kilka praktycznych porad dotyczących bezpieczeństwa bagażu.
  Czytaj więcej
 • Kwiatowe motywy na lato 

  Kwiatowe motywy na lato 

  Letni czas rządzi się swoimi prawami! Wyjmujemy z szafy zwiewne sukienki oraz częściej stawiamy na kolory. Wszystko staje się lekkie, muśnięte słońcem i podszyte ciepłym wiatrem. 
  Czytaj więcej
 • Jak spakować się na tygodniowy wyjazd? 

  Jak spakować się na tygodniowy wyjazd? 

  Pakowanie się na wyjazdy najczęściej nie należy do ulubionych czynności. Zwłaszcza jeśli jedziesz gdzieś w Polskę. Nasza pogoda często bywa kapryśna, więc trzeba brać pod uwagę, że może się zmienić i należy być na to przygotowanym. A to niestety utrudnia znacznie proces pakowania.
  Czytaj więcej
 • Nerka: poznaj sposoby noszenia!

  Nerka: poznaj sposoby noszenia!

  Obecnie trendy uliczne przenikają do biur, oficjalnego stylu, wkradają się na różne eventy. Nikogo już nie dziwi połączenie stylu sportowego z eleganckim. Sneakersy do sukienki czy garnituru nie są już zaskoczeniem. Dlatego chcemy Ci pokazać jak za pomocą dodatków rozluźnić styl formalny i jak zapewnić sobie nowoczesny, niewymuszony luz. 
  Czytaj więcej