Wybór portfela

Wybór portfela

Wróć

Jak poprawnie szanować pieniądze?

Szacunek do pieniędzy może wyrażać się w bardzo różnoraki sposób, od skrajnej oszczędności po przemyślane inwestycje. Jednak w prozaicznej codzienności również możemy wyrażać swój szacunek do pieniędzy dbając o to, aby przedmiot, który służy do ich przechowywania był odpowiedniej jakości i spełniał określone funkcje.

Trudno wyobrazić sobie to, że trzymamy nasze finanse w brudnym, poszarpanym portfelu lub uszytej ze sztucznego materiału dziwacznej sakiewce. Portfel wiele może powiedzieć o naszym stosunku do pieniędzy, guście, a nawet cechach osobowościowych. Bardzo łatwo jest wyjaśnić to na prostym przykładzie. Wyobraźmy sobie, że wybieramy się kolację z potencjalnym kontrahentem. Wszystko idzie po naszej myśli, nasz kompan jest elokwentny, ewidentnie doskonale nas rozumie, wszystko zmierza ku pozytywnemu zakończeniu rozmów. Rachunek płacimy po połowie, nasz towarzysz wyciąga portfel, który ewidentnie lata swojej świetności stracił w poprzednim pokoleniu. Brudny i zniszczony portfel niemal rozpada się w rękach płacącego swoją część rachunku, a co pozostaje nam? Tak naprawdę pozostaje niesmak i mała, czerwona lampka w postaci złego wrażenia. Może świadomie tego nie pomyślimy, jednak gdzieś z tyłu głowy zostanie wyobrażenie, że trudno zaufać osobie nie szanującej swojego portfela, a tym samym pieniędzy.

Męski portfel? Bez problemu!

Jaki kupić portfel? Na co zwrócić uwagę? To pytania, które zadają sobie osoby poszukujące gustownej i profesjonalnej propozycji dla siebie. Mężczyźni przede wszystkim powinno postawić na klasykę i prostotę. Nie oszukujmy się, tutaj zasady są niezwykle jasne i przejrzyste. Przede wszystkim stawiamy na jakość, więc skórzany portfel to podstawa. Każdy inny materiał w niedługim czasie od zakupu portfela będzie już nosił znaki użytkowania. Jeżeli chodzi o sam krój portfela warto zauważyć, że galanteria skórzana przede wszystkim kładzie nacisk właśnie na klasyczne rozwiązania, więc tutaj skupmy się jedynie na funkcjonalności. Jeżeli preferujemy trzymanie kart płatniczych razem z pieniędzmi, wybierzmy portfel, który posiada satysfakcjonującą nas ilość odpowiednich przegródek. W przypadku, kiedy najbardziej interesuje nas minimalistyczna wersja przechowywania pieniędzy, wybierzmy prosty posiadający jedynie podstawowe przegrody, portfel. Kolorystyka? Czerń, przede wszystkim, nieśmiertelna i zawsze elegancka czerń. Można także postawić na nieco awangardy, jeżeli tylko mamy na to ochotę i poszukać portfeli w kolorach ciemnej zieleni lub granatu.

Portfel dla kobiety?

Wybór portfela dla kobiety jest na pewno znacznie bardziej szeroki, można tutaj dowolnie operować kolorami, szukać nieco bardziej oryginalnych rozwiązań oraz omawiać ilość miejsca, potrzebnego na wszystkie elementy, które panie lubią trzymać w swoim portfelu. Wizytówki, karty płatnicze, karty rabatowe, prezentowe, gwarancje, ważne paragony, zdjęcia biskich itp., to wszystko musi mieć swoje miejsce. Oczywiście przy mocno eksploatowanym zawartością portfelu należy także pamiętać o tym, aby wybierać materiały najwyższej jakości, więc najbardziej optymalnym wyborem będzie oczywiście skóra. Jeżeli chodzi o kolorystykę, nie jest chyba tajemnicą fakt, że kobiety bardzo często wybierają kolor czerwony, który w założeniu powinien przyciągać finansowe powodzenie. Czerwony, profesjonalnie - z uwzględnieniem najdrobniejszych szczegółów- wykonany portfel będzie służył swojej właścicielce długo i efektywnie. Portfel to niezwykle istotny i niezbędny przecież przedmiot, którego używamy w bardzo wielu codziennych sytuacjach. Nie pozwólmy więc na to, aby ktoś miał okazję negatywnie nas ocenić tylko dlatego, że nie wiedzieliśmy, jaki portfel będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Przeczytaj również

 • Bezpieczeństwo Twojego bagażu w podróży

  Bezpieczeństwo Twojego bagażu w podróży

  Sezon na podróże trwa. Wiąże się on oczywiście z pakowaniem, dlatego postanowiliśmy zebrać kilka praktycznych porad dotyczących bezpieczeństwa bagażu.
  Czytaj więcej
 • Kwiatowe motywy na lato 

  Kwiatowe motywy na lato 

  Letni czas rządzi się swoimi prawami! Wyjmujemy z szafy zwiewne sukienki oraz częściej stawiamy na kolory. Wszystko staje się lekkie, muśnięte słońcem i podszyte ciepłym wiatrem. 
  Czytaj więcej
 • Jak spakować się na tygodniowy wyjazd? 

  Jak spakować się na tygodniowy wyjazd? 

  Pakowanie się na wyjazdy najczęściej nie należy do ulubionych czynności. Zwłaszcza jeśli jedziesz gdzieś w Polskę. Nasza pogoda często bywa kapryśna, więc trzeba brać pod uwagę, że może się zmienić i należy być na to przygotowanym. A to niestety utrudnia znacznie proces pakowania.
  Czytaj więcej
 • Nerka: poznaj sposoby noszenia!

  Nerka: poznaj sposoby noszenia!

  Obecnie trendy uliczne przenikają do biur, oficjalnego stylu, wkradają się na różne eventy. Nikogo już nie dziwi połączenie stylu sportowego z eleganckim. Sneakersy do sukienki czy garnituru nie są już zaskoczeniem. Dlatego chcemy Ci pokazać jak za pomocą dodatków rozluźnić styl formalny i jak zapewnić sobie nowoczesny, niewymuszony luz. 
  Czytaj więcej