Co w prezencie dla szefa?

Co w prezencie dla szefa?

Wróć

Prezent dla szefa


Portfel w prezencie dla szefa?

W niewielkich przedsiębiorstwach, gdzie pracownicy mają ciągłą styczność ze swoimi przełożonymi, a zwłaszcza szefostwem, istnieje zwyczaj obdarowywania szefowej lub szefa upominkiem z okazji imienin lub urodzin (zależnie od regionu kraju). To, co podarujemy szefostwu zależy tak naprawdę od bardzo wielu czynników, włącznie z relacjami w firmie. Nie zmienia to jednak faktu, że taki gest to pewnego rodzaju standard, którego lepiej nie lekceważyć. Co jednak, kiedy nie mamy pojęcia co wybrać na prezent?

Tutaj tak naprawdę wszystko będzie zależało od tego, jak dobrze znamy swoje szefostwo. Jeżeli stosunki w firmie są dość serdeczne i wiemy o właścicielu firmy więcej niż tylko jego podstawowe dane personalne, warto pokusić się o coś osobistego. Może szef jest zainteresowany prywatnie jakimś kursem? Lubi określoną muzykę i ucieszy go bilet na koncert? Lub pasjonuje się np. jazdą na rowerze i na pewno przydadzą mu się funkcjonalne rękawiczki! Wtedy sprawa będzie całkiem prosta, i potrzebny będzie tylko ktoś odpowiedzialny za zbiórkę funduszy i zakup samego prezentu. Co robić, kiedy jednak brak nam takiej wiedzy, a relacje w pracy są zdecydowanie bardziej formalne?

Na te prezenty lepiej uważać!

Przyjęło się bardzo mocno, że odpowiednim prezentem będzie drogi alkohol. Nie wiemy jednak czy np. nasz przełożony nie miał problemu związanego z piciem, i czy w ogóle lubi spożywać alkohol. Dodatkowo możemy takim prezentem wywołać nieświadomie dość negatywne wrażenie. Podobnie sprawa ma się z np. słodyczami. Możemy zamówić elegancki tort, nie wiedząc, że nasz szef zmaga się np. z cukrzycą i unika tego rodzaju pokus. Oczywiście, jeżeli obdarowywana osoba jest otwarta i bezproblemowa nie będzie z tego tytułu robiła afery, jednak niesmak może pozostać. Nie znając gustu naszego szefa dobrze jest unikać również płyt z muzyką, książek czy np. zapachów.

Postawmy na uniwersalny prezent!

Co może być takim prezentem? Np. eleganckie pióro. Oczywistym jest, że właściciel działalności każdego dnia podpisuje niezliczone ilości dokumentów, więc taki podarunek na pewno sprawi mu radość. Dobrym rozwiązaniem są również karty podarunkowe. Tutaj najlepiej będzie wybrać np. ekskluzywną drogerię lub sklep, w którym mamy do czynienia z różnorodnym asortymentem (np. Empik). Nawet, jeżeli np. obdarowany nie będzie sam zainteresowany wykorzystaniem takiego prezentu, może bezproblemowo przekazać go np. żonie, kontrahentowi czy znajomym. Jednym z prezentów, który zawsze robi ogromne i pozytywne wrażenie jest portfel. Tutaj należy pamiętać o tym, że najważniejszym elementem będzie jego jakość. Absolutnie nie do pomyślenia jest podarowanie szefowi materiałowego portfela z popularnej sieciówki. Przede wszystkim należy postawić na skórzaną, elegancką galanterię. Czarny, klasyczny portfel zawsze będzie strzałem w dziesiątkę, niezależnie od gustu, wieku czy preferencji naszego szefa. A pozytywne wrażenie, o którym wspomniano, na pewno przełoży się również na serdeczne relacje w firmie, przychylniejszy stosunek szefostwa i powstanie sympatycznej kultury obdarowywania się wzajemnie z powodu małych, ale osobistych okazji wśród pracowników i przełożonych.

Przeczytaj również

 • Bezpieczeństwo Twojego bagażu w podróży

  Bezpieczeństwo Twojego bagażu w podróży

  Sezon na podróże trwa. Wiąże się on oczywiście z pakowaniem, dlatego postanowiliśmy zebrać kilka praktycznych porad dotyczących bezpieczeństwa bagażu.
  Czytaj więcej
 • Kwiatowe motywy na lato 

  Kwiatowe motywy na lato 

  Letni czas rządzi się swoimi prawami! Wyjmujemy z szafy zwiewne sukienki oraz częściej stawiamy na kolory. Wszystko staje się lekkie, muśnięte słońcem i podszyte ciepłym wiatrem. 
  Czytaj więcej
 • Jak spakować się na tygodniowy wyjazd? 

  Jak spakować się na tygodniowy wyjazd? 

  Pakowanie się na wyjazdy najczęściej nie należy do ulubionych czynności. Zwłaszcza jeśli jedziesz gdzieś w Polskę. Nasza pogoda często bywa kapryśna, więc trzeba brać pod uwagę, że może się zmienić i należy być na to przygotowanym. A to niestety utrudnia znacznie proces pakowania.
  Czytaj więcej
 • Nerka: poznaj sposoby noszenia!

  Nerka: poznaj sposoby noszenia!

  Obecnie trendy uliczne przenikają do biur, oficjalnego stylu, wkradają się na różne eventy. Nikogo już nie dziwi połączenie stylu sportowego z eleganckim. Sneakersy do sukienki czy garnituru nie są już zaskoczeniem. Dlatego chcemy Ci pokazać jak za pomocą dodatków rozluźnić styl formalny i jak zapewnić sobie nowoczesny, niewymuszony luz. 
  Czytaj więcej