Portfel w prezencie dla szefa?
W niewielkich przedsiębiorstwach, gdzie pracownicy mają ciągłą styczność ze swoimi przełożonymi, a zwłaszcza szefostwem, istnieje zwyczaj obdarowywania szefowej lub szefa upominkiem z okazji imienin lub urodzin (zależnie od regionu kraju). To, co podarujemy szefostwu zależy tak naprawdę od bardzo wielu czynników, włącznie z relacjami w firmie. Nie zmienia to jednak faktu, że taki gest to pewnego rodzaju standard, którego lepiej nie lekceważyć. Co jednak, kiedy nie mamy pojęcia co wybrać na prezent?
Tutaj tak naprawdę wszystko będzie zależało od tego, jak dobrze znamy swoje szefostwo. Jeżeli stosunki w firmie są dość serdeczne i wiemy o właścicielu firmy więcej niż tylko jego podstawowe dane personalne, warto pokusić się o coś osobistego. Może szef jest zainteresowany prywatnie jakimś kursem? Lubi określoną muzykę i ucieszy go bilet na koncert? Lub pasjonuje się np. jazdą na rowerze i na pewno przydadzą mu się funkcjonalne rękawiczki! Wtedy sprawa będzie całkiem prosta, i potrzebny będzie tylko ktoś odpowiedzialny za zbiórkę funduszy i zakup samego prezentu. Co robić, kiedy jednak brak nam takiej wiedzy, a relacje w pracy są zdecydowanie bardziej formalne?
Na te prezenty lepiej uważać!
Przyjęło się bardzo mocno, że odpowiednim prezentem będzie drogi alkohol. Nie wiemy jednak czy np. nasz przełożony nie miał problemu związanego z piciem, i czy w ogóle lubi spożywać alkohol. Dodatkowo możemy takim prezentem wywołać nieświadomie dość negatywne wrażenie. Podobnie sprawa ma się z np. słodyczami. Możemy zamówić elegancki tort, nie wiedząc, że nasz szef zmaga się np. z cukrzycą i unika tego rodzaju pokus. Oczywiście, jeżeli obdarowywana osoba jest otwarta i bezproblemowa nie będzie z tego tytułu robiła afery, jednak niesmak może pozostać. Nie znając gustu naszego szefa dobrze jest unikać również płyt z muzyką, książek czy np. zapachów.
Postawmy na uniwersalny prezent!
Co może być takim prezentem? Np. eleganckie pióro. Oczywistym jest, że właściciel działalności każdego dnia podpisuje niezliczone ilości dokumentów, więc taki podarunek na pewno sprawi mu radość. Dobrym rozwiązaniem są również karty podarunkowe. Tutaj najlepiej będzie wybrać np. ekskluzywną drogerię lub sklep, w którym mamy do czynienia z różnorodnym asortymentem (np. Empik). Nawet, jeżeli np. obdarowany nie będzie sam zainteresowany wykorzystaniem takiego prezentu, może bezproblemowo przekazać go np. żonie, kontrahentowi czy znajomym. Jednym z prezentów, który zawsze robi ogromne i pozytywne wrażenie jest portfel. Tutaj należy pamiętać o tym, że najważniejszym elementem będzie jego jakość. Absolutnie nie do pomyślenia jest podarowanie szefowi materiałowego portfela z popularnej sieciówki. Przede wszystkim należy postawić na skórzaną, elegancką galanterię. Czarny, klasyczny portfel zawsze będzie strzałem w dziesiątkę, niezależnie od gustu, wieku czy preferencji naszego szefa. A pozytywne wrażenie, o którym wspomniano, na pewno przełoży się również na serdeczne relacje w firmie, przychylniejszy stosunek szefostwa i powstanie sympatycznej kultury obdarowywania się wzajemnie z powodu małych, ale osobistych okazji wśród pracowników i przełożonych.
Przeczytaj również
Pełna odprawa na lotnisku - kroki i procedury
Podróżowanie samolotem stało się nieodłączną częścią współczesnego życia, oferując szybki i wygodny sposób przemieszczania się na duże odległości. Jednak zanim poczujemy dreszczyk emocji związany z wzbijaniem się w powietrze, musimy przejść przez kluczowy etap każdej podróży lotniczej - odprawę na lotnisku. Dla niedoświadczonych podróżników proces ten może wydawać się skomplikowany i stresujący, ale z odpowiednią wiedzą i przygotowaniem może stać się płynną i bezproblemową częścią przygody.Czytaj więcejPierwszy raz na siłowni? - Co warto spakować do torby na siłownię
Czytaj więcejWybierasz się na siłownię po raz pierwszy i zastanawiasz się, co powinieneś spakować do swojej torby treningowej? Odpowiednie przygotowanie może znacząco wpłynąć na komfort i efektywność Twojego treningu.
Rzeczy, które można wziąć do samolotu - przedmioty podróżne, na które warto zwrócić uwagę
Podróżowanie samolotem może być zarówno ekscytującym, jak i stresującym doświadczeniem. Klucz do udanej podróży tkwi w odpowiednim przygotowaniu, zwłaszcza jeśli chodzi o pakowanie bagażu podręcznego. W tym artykule przyjrzymy się najnowszym zasadom i praktycznym poradom dotyczącym tego, co warto zabrać na pokład samolotu.Czytaj więcejBagaż kabinowy - zasady i ograniczenia dotyczące bagażu podręcznego na pokładzie samolotu
Podróżowanie samolotem wymaga odpowiedniego przygotowania, szczególnie jeśli chodzi o bagaż. Bagaż kabinowy, inaczej nazywany bagażem podręcznym, to te przedmioty, które pasażerowie mogą zabrać ze sobą na pokład samolotu. Znajomość zasad i ograniczeń dotyczących tego typu bagażu jest kluczowa, aby uniknąć nieprzyjemności na lotnisku i upewnić się, że nasze podróżowanie przebiegnie gładko i bez stresu.Czytaj więcej